Sylwester w górach

 Jak zawsze o tej porze roku wiele osób staje przed trudnym zadaniem wyboru miejsca, w którym przywita nadejście Nowego Roku. Dla tych, którym znudziły już się tradycyjne bale i domówki, ciekawą opcją na spędzenie tej wyjątkowej nocy jest wyjazd w góry. A jeśli w góry, to tylko do Karpacza, nazywanego polskim odpowiednikiem kurortów alpejskich.

Karpacz ma naprawdę wiele do zaoferowania gościom sylwestrowym. Są tu oczywiście organizowane wielkie bale, na których bawią się setki gości z całej Polski, a często także z zagranicy. Koszt udziału w takiej zabawie uzależniony jest od poziomu imprezy, menu, miejsca balu i dodatkowych atrakcji Możemy jednak przyjąć, że ceny wahają się w granicach od 500 do nawet kilku tysięcy złotych od osoby. Jak szaleć to na całego.

W Karpaczu przywitać Nowy Rok można także wynajmując apartamenty w jednej z wielu miejscowych willi. Jest tam zapewniony pełen luksus i obsługa na wysokim poziomie, dlatego też pobyt w tym miejscu przez jedną tylko noc uszczuplić może kieszeń gościa o około 200-400 złotych od osoby.

Najtańszą opcją jest wynajęcie pokoju w jednym z licznych pensjonatów. Tu oferty zaczynają się od 40 złotych na jedną osobę za noc. Tyle, że raczej trudno będzie znaleźć pensjonat, który zechce udostępnić pokój tylko na jedną noc. Z reguły powinny być to 3, 4 doby. No i zabawę sylwestrową trzeba zorganizować sobie samemu, ale w pięknym Karpaczu to naprawdę nie jest trudne.

Dla tych, którzy mają więcej czasu i więcej zasobów finansowych, miejscowe pensjonaty, wille i ośrodki co roku przygotowują ofertę pakietową, czyli Sylwester połączony z kilkudniowym pobytem. Taki urlop można tam doskonale wykorzystać jeżdżąc na nartach. Karpacz słynie bowiem z doskonale przygotowanych tras narciarskich i świetnej, profesjonalnej obsługi. Dość powiedzieć, że w samym mieście oraz okolicach jest ponad 20 wyciągów i 8 kilometrów tras o różnym stopniu trudności. Są trudne szlaki dla zaawansowanych i mnóstwo delikatnych pagórków dla dzieci i amatorów oraz wiele tras o średniej trudności. Można więc poszusować, można się poduczyć, ale można też rozpocząć swoją przygodę z białym szaleństwem. Dla każdego coś dobrego. Ceny takich pakietów wahają się od 1000 do nawet 4000 złotych, w zależności od standardu hotelu/pensjonatu.

Jeśli więc dla kogoś sam Sylwester to za mała atrakcja i szuka dodatkowych wrażeń, Karpacz wydaje się idealnym miejscem na kilkudniowy pobyt połączony z aktywnym spędzaniem czasu.

Kontakt

Tel: 793 00 58 00

E-mail: kontakt@sixty9.pl

ul. Starowiślna 5/20 ,
31-032 Kraków

Na naszym portalu każdy zainteresowany znajdzie wiele informacji i inspiracji na temat świętowania sylwestra, wszelakich imprez oraz gotowania!