Karpacz i jego zimowe atrakcje

Masz dzieci? Jęli tak i są one dość małe, to jako mama nie możesz iść do pracy, ale musisz pilnować pociech. Niektóry wybierają takie rozwiązanie, a inny decydują się na opiekunkę do dziecka. Bardzo jednak trudno taką znaleźć. Co więcej, musi mieć ona doskonałe podejście do dzieci, ponieważ takie brzdące potrzebują rozrywki.

Doskonałą zabawą dla maluchów jest wyjazd na wakacje. Jednak takie pociechy nie mogą być zabrane wszędzie. Wyjazd np. nad morze może się okazać złym pomysłem. Dzieciaki są zwykle rozbrykane, więc bardzo trudno je będzie opanować szczególne , że są fale, które dziecko mogą porwać. Pozostaje wyjazd gdzie, gdzie jest w miarę dla maluchów bezpiecznie i nie będą marudzić , że się nudzą. Nie jest jednak takie miejsce łatwo znaleźć. Jednak doskonałym pomysłem może się okazać wyjazd w góry. Jeśli dzieciaki jeszcze tam nie były to na pewno będą zachwycone. Będą mogły popływać w wodach termalnych, poszaleć z innymi dziećmi na szlakach, poznać zwyczaje oraz stroje górali, które dla malców które jeszcze nie miały z tym styczności będą bardzo ciekawe. Co więcej n pewno spodobają im się konie zimnokrwiste, które zwykle ciągnął bryczki. Taka bryczka można się przejechać , a konia pogłaskać i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Ferie zimowe

A co mają malcem robić na feriach? Niestety nie mamy już zwykle śniegu nawet na święta Bożego Narodzenia, a co dopiero na feriach. Coraz częściej w zimie jest tylko mróz lub błoto. Takie dzieciaki, które uwielbiają szaleństwa , będą zasmucone brakiem śniegu po którym można jeździć na sankach, robić aniołki czy rzucać się śnieżkami. W tym przypadku także sprawdzą się góry. Warto odwiedzić Karpacza. W zimie są tam doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Dla początkujących narciarzy czy też dzieci z sankami znajda się miejsca do zajadów blisko miejsca pobytu. Nieopodal jest także kilkanaście stoków narciarskich. Każdy z nich zawiera wyciąg oraz wypożyczalnię sprzętu do jazy na nartach. Nawet jeśli ty, albo dzieciaki będziecie chcieli pojeździć wieczorem, to nie będziecie mieć z tym kłopotów, ponieważ stoki są oświetlane.

Lodowiska i narciarstwo biegowe

Jeśli jesteś fanem jazdy na łyżwach lub chcesz tej sztuki nauczyć swoja pociechę, to koniecznie odwiedź tamtejsze lodowiska, są one czynne nie tylko na feriach, ale także cały rok, ponieważ są one polimerowe, sztucznie lodzone lub naturalne. Fajną zabawą dla dzieci są zjazdy na pontonach czyli tzw. Snowtubing. Zaś na skoczni „Orlinek” oglądać można zawody i międzynarodowe i krajowe. Dla tych, którzy preferują narciarstwo biegowe jest przygotowany specjalnie szlak w Karpaczu Górnym. Regularnie jest on przygotowywany do biegania, aby był bezpieczny zarówno dla stylu klasycznego jak i łyżwowego. 

Kontakt

Tel: 793 00 58 00

E-mail: kontakt@sixty9.pl

ul. Starowiślna 5/20 ,
31-032 Kraków

Na naszym portalu każdy zainteresowany znajdzie wiele informacji i inspiracji na temat świętowania sylwestra, wszelakich imprez oraz gotowania!